»Poučevanje slovenščine še dodatno utrjuje prijateljske vezi med sosednjima državama in spodbuja širjenje slovenske besede ter s tem posledično tudi naše kulture v tem delu Italije.«
»Mi pa tem šolam pomagamo z dodatno razporeditvijo učnih ur za pouk slovenščine.«
»Zagotovo bi bila slovenščina danes zvrstno precej siromašnejša. Terminologija posameznih ved bi se v slovenščini uveljavljala počasneje, predvsem prek poljudnega tiska.«
»Mislim, da imamo profesorji slovenščine toliko strokovnega znanja in avtonomije, da lahko sami izbiramo nekatera besedila, ki jih vključimo v obravnavo. Učiteljem je treba pri tem zaupati, to daje našemu poučevanju neko svežino.«
»Šestnajsti člen manjšinskošolskega zakona za Koroško predvideva, da je treba prijavljene otroke poučevati v približno enaki meri v nemškem in v slovenskem jeziku. Zdaj pa smo dobili nov učni načrt, ki za slovenščino kratko malo predvideva dve uri manj na teden kot za nemščino.«
»Problematični so tudi pristopi do poučevanja vsebin s področja digitalizacije, meni Ošljakova, ki je na to temo izvedla intervjuje z otroki.«
»Zombije rada uporabljam v svojih spletnih delavnicah in jih prikažem v najbolj nepričakovanih trenutkih. Nepričakovani dogodki in nepričakovane nagrade namreč sprožijo dopamin in to nam pomaga pri učenju.«
»Če ne bomo brali v slovenščini, pa tudi razmišljali ne bomo v slovenščini.«
»To zdaj je bolj lagodno, saj ni povezano z izpiti in ocenami. V srednji šoli si v napetosti, medtem ko tukaj vse to odpade, ostane pa tisto prijetno. Usedeš se in se o nečem pogovarjaš.«
»Prihajalo bo do situacij, ko bomo imeli otroka, ki mu bo to četrti tuji jezik. Recimo, da je to tujec, ki jih ni tako malo. Zanj bo slovenščina prvi tuji jezik, angleščina drugi tuji jezik, če živi v Kopru, ima za tretji tuji jezik italijanščino, in potem dobi še tega četrtega. Tako da je treba stvar malo širše pogledati. Mi bi radi čim več snovi odvzeli, zdaj jo pa dodajamo.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju